Vakum Ambalajlama

Vakumlu ambalajlama nedir?


Vakum ambalajlama, bir kaptaki havayı boşaltmak ve ardından vakum durumunu korumak için kabı kapatmak için kullanılan bir teknolojidir.

Vakum teknolojisi sadece gıda ve gıda dışı ürünlerin küçük boyutlu ambalajlarının paketlenmesinde değil, aynı zamanda laboratuarlarda, gıda ürünlerinin depolanması için depoda, araçlarda, kaplarda çok büyük ürünlerin vb.

Genel olarak vakumlu paketlemeden bahsettiğimizde, küçük boyutlu gıda ve gıda dışı ürünlerin plastik poşetlerde, teneke kutuda, cam kavanozlarda ve plastik tepsilerde çeşitli tiplerde vakumlu paketleme makineleri ile tamamlanabilen vakumlu paketlemesinden bahsediyoruz.

Vakumlu paketleme nasıl yapılır?

Termoform vakumlu paketleme makinesi.

Termoform vakum paketleme makinesi, en yüksek çıktı kapasitesine sahip otomatik bir vakumlu paketleme çözümüdür. Makineye bir alt şekillendirme filmi rulosu ve bir üst sızdırmazlık filmi rulosu takılır, şekillendirme filmi önceden ısıtılır ve şekillendirme odası kalıbında önceden tasarlanmış kapları oluşturmak için vakumlanır, ardından ürünler operatörler tarafından manuel olarak kaplara konur veya otomatik olarak robotlar tarafından. Filmler zincirlerle sızdırmazlık haznesine iletilerek vakum ve mühürleme işlemini tamamlar. Daha sonra kesim sistemine geçer. Tamamlanan son paketler bir bant ile bir sonraki adıma taşınır.

Termoform vakum paketleme makinesinin avantajları: En yüksek çıktı kapasitesi; Tam otomatik işlem imkanı; İşgücü maliyeti tasarrufu; Paketleme sürecinden tasarruf.

Vakumlu paketlemenin amaçları ve faydaları nelerdir?

Gıda maddeleri
Vakumlu paketleme, birçok gıda ürününün raf ömrünü önemli ölçüde uzatabilir, ancak tüm gıda ürünleri vakumlu paketleme için uygun değildir.
Vakum paketleme, kaptaki oksijeni kaldırarak aerobik bakterilerin (misit, Saccharomyces, vb.) Büyümesini engeller.
Gıda maddelerinin oksidasyon oranını azaltın, orijinal rengini ve aromasını koruyun.
Paketin içindeki suyu kilitleyin, taze yiyeceklerin kurumasını önleyin.
Dondurucu depoda dondurucu yanmasını önleyin

Hangi gıda maddeleri vakumla paketlenebilir?
Çoğu gıda ürününü güvenle vakumlayarak paketleyebilirsiniz

Her türlü et (taze et, yaşlı et, sosis vb.)
Deniz ürünleri ve balık
Kurutulmuş meyveler
Sebzeler (haşlama, kurutma veya asitleme ile işlenmiş)
Yemeye hazır
Peynir (Tüm peynirler vakumla paketlenemez)
Makarna, erişte vb.
Tamamen kurutulmuş tahıllar, mısır taneleri, yer fıstığı vb.

Ata Mahallesi 765 Sokak No: 60 09010 Merkez/Aydın
0256 231 11 66
info@vakumambalajlama.com
www.vakumambalajlama.com ©
X